MENU

Urogin - Porady eksperta

Badania kobiet w ciąży

Pakiet Pronatal jest testem dedykowanym dla kobiet w ciąży lub planujących zajście w ciążę. Ten test służy do diagnostyki genetycznej najczęstszych zakażeń układu moczowo-płciowego stanowiących największe ryzyko dla kobiety w ciąży oraz dziecka przed, w trakcie lub po porodzie.

 

urogin - testy Nucleagena

 

Lista niebezpieczeństw wynikających z chorób przenoszonych drogą płciową, które można przekazać swojemu dziecku jest niepokojąco długa. Są to m.in.: niska masa ciała po urodzeniu, zapalenie spojówek, zapalenie płuc, sepsa noworodkowa, uszkodzenia neurologiczne, utrata wzroku lub słuchu, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

 

Ciężarne kobiety w II i III trymestrze powinny prosić lekarzy prowadzących o wykonanie badań pod kątem Chlamydia trachomatis, Mycoplasma genitalium i hominis, Ureaplasma species oraz HSV I/II.

 

Aby wykluczyć obecność infekcji układu moczowo-płciowego lub precyzyjnie zdiagnozować przyczynę infekcji należy wykonać badanie z użyciem testu UroGin Pronatal. Ten poczwórny test służy specjalnie do diagnostyki genetycznej najczęstszych zakażeń układu moczowo-płciowego stanowiących największe ryzyko dla kobiety w ciąży oraz jej dziecka przed, w trakcie lub po porodzie.

 

Test 4-w-1 wykrywa zakażenia:

 

  • Chlamydia trachomatis (Chlamydioza)
  • Mycoplasma hominis/genitalium (Mykoplazma)
  • Ureaplasma species (Ureaplazma)
  • HSV I/II (Wirus opryszczki)

 

Szacuje się, że kilka do kilkunastu procent kobiet w ciąży może być zakażona wirusami opryszczki (Herpes simplex typ I i II), chlamydiozą (pasożytami Chlamydia trachomatis) i waginozą bakteryjną (bakteriami Ureaplasma species oraz Mycoplasma hominis).