MENU

O firmie

Laboratorium biotechnologiczne Nucelagena

Laboratorium Nucleagena to polska firma biotechnologiczna. Powstała w czerwcu 2005 roku w odpowiedzi na zapotrzebowanie lekarzy i pacjentów na nowoczesne, szybkie i wiarygodne badania genetyczne, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości.

W 2007 roku Nucleagena otrzymała dofinansowanie dzięki któremu uruchomiła największe w regionie warmińsko-mazurskim laboratorium genetyki molekularnej znajdujące się w Zembrzusie k. Janowa. Laboratorium zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Następnie powstały kolejne ośrodki w województwie mazowieckim (Warszawa) oraz małopolskim (Kraków).

 

Od 2009 Nucleagena współpracowała z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym (II Katedra Położnictwa i Ginekologii Klinika Położnictwa i Ginekologii) w zakresie wykonywania badań genetycznych umożliwiających diagnostykę zakażeń układu moczowo-płciowego oraz realizacji projektów badawczych związanych z opracowaniem standardów postępowania wykonywania testów na obecność wirusa HPV.

 

Od grudnia 2013 roku właścicielem marki Nucleagena jest Synevo Sp. z o.o., ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych. Połączenie z Synevo umożliwiło stworzenie szerokiej oferty badań oraz zwiększyło dostępność do badań rutynowych.

 

W związku z dynamicznym rozwojem Nucleageny w ramach struktur Synevo, w listopadzie 2014 roku powstał Zakład Genetyki Molekularnej w Krakowie.

 

Dlaczego warto nam zaufać?

W chwili obecnej Nucelagena posiada prawie 6000 klientów instytucjonalnych i prywatnych oraz prowadzi ponad 5000 badań genetycznych rocznie.

 

Wykonywane przez nas badania podlegają okresowej zewnętrznej kontroli laboratoryjnej prowadzonej przez INSTAND i QCMD (kontrole międzylaboratoryjne). Poznaj naszą jakość!

 

Wiarygodność naszych oznaczeń została potwierdzona wieloma certyfikatami. Zestawy odczynnikowe opatrzone są certyfikatem CE i są zatwierdzone do wykorzystywania w medycznej diagnostyce laboratoryjnej.

 

Misją Laboratorium Nucleagena jest wprowadzanie rozwiązań i technologii zwiększających dostępność społeczeństwa do nowoczesnych usług genetycznej diagnostyki laboratoryjnej. Dlatego uruchomiliśmy sklep online, który pomaga w realizacji naszej misji.