MENU

Urogin

Test UroGin

Co bada test?

Test UroGin pozwala wykonać z jednego wymazu, z jednego pobrania, badania na obecność różnych czynników wywołujących zakażenia układu moczowo-płciowego i precyzyjnie zdiagnozować przyczynę infekcji.

 

Patogeny badane testem UroGin to Chlamydia trachomatis, Ureaplasma species, Mycoplasma genitalium / hominis, HSV I/II (wirus opryszczki), Candida albicans / krusei / glabrata (drożdżyca).

 

Dzięki precyzyjnym wynikom badania wykonanego testem UroGin lekarz może szybko włączyć precyzyjne leczenie.

 

Kup test

 

linia_szara_krotka

 

Kiedy wykonać test UroGin?

Wykonanie testu UroGin zalecane jest:

 

  • w przewlekłych i nawracających stanów zapalnych dróg rodnych na tle infekcyjnym, szczególnie gdy metody klasycznej mikrobiologii nie dają zadowalających odpowiedzi
  • u kobiet obserwujących plamienie bądź krwawienie pomiędzy miesiączkami
  • u ciężarnych ze względu na ryzyko powikłań ciąży (poród przedwczesny)
  • u kobiet planujących zajść w ciążę ze względu na zapobieganie powikłaniom wczesnej ciąży (poronienia) lub w diagnostyce niepłodności
  • u mężczyzn z objawami swędzenia, zaczerwienienia lub opuchlizny cewki moczowej, żołędzi lub napletka
  • partnerów osób, u których stwierdzono obecność zakażenia układu moczowo-płciowego

 

Kup test

 

linia_szara_krotka

 

Rodzaje testów

W ofercie Nucleagena zawartych jest 7 różnych testów badających zakażenia układu moczowo-płciowego. Wśród nich są testy badające obecność – Chlamydii trachomatis, Ureaplasmy species, Mycoplasmy genitalium i hominis, Candii glabrata, albicans i crusei, wirusa opryszczki (HSV I/II) oraz testy badające kilka różnych drobnoustrojów jednocześnie.

 

Wszystkie testy i ich konfiguracje znajdziesz w naszym sklepie online.

 

Kup test

 

linia_szara_krotka

 

Na czym polega badanie?

U kobiet badanie polega na pobraniu przez ginekologa lub położną wymazu z pochwy, szyjki macicy, cewki moczowej lub z pęcherzyków (owrzodzeń) – jeśli występują. Pobrany materiał umieszczany jest w probówce z buforem i przesyłany do laboratorium.

 

W przypadku mężczyzn miejsce pobierania wymazu do badania uzależnione jest od rodzaju wybranego testu. Najczęstszym miejscem pobrania materiału do badania jest cewka moczowa lub rowek zażołędny. Do badania na obecność HSV I / II należy pobrać wymaz z pęcherzyków lub owrzodzeń. Do badania na obecność Candida albicans pobiera się wymaz mastki spod napletka.

 

Wymaz pobiera się szczoteczką zamieszczoną w zestawie pobraniowym. Do zestawu dołączona jest szczegółowa instrukcja pobrania materiału do badania. Zaleca się, aby mężczyzna nie mył genitaliów przez 24 godzin oraz nie współżył przez 48 godziny przed pobraniem próbki do badań.

 

Rekomendujemy pobieranie materiału w gabinetach lekarskich przez wykwalifikowane osoby.

 

Kup test

 

linia_szara_krotka

 

Niepokojące objawy

Upławy, owrzodzenie narządów płciowych, ból lub pieczenie podczas uprawiania stosunku płciowego to objawy, które powinny skłonić każdego do wykonania testu UroGin.

 

Testy powinny wykonać także osoby nie stosujące prezerwatyw podczas stosunków seksualnych, poddawane kolejnym leczeniom z powodu stanów zapalnych układu moczowo-płciowego, chcące zweryfikować skuteczność leczenia infekcji, a także kobiety w ciąży lub planujące ciążę.

 

Więcej o objawach przeczytasz w poradach naszego eksperta.

 

Kup test

 

linia_szara_krotka

 

Jakość naszych testów

Dzięki zastosowaniu technologii Real Time PCR (PCR w czasie rzeczywistym) test UroGin zapewnia bardzo dobrą czułość i wiarygodność otrzymanych wyników, znacznie wyższą niż w przypadku badań metodami klasycznymi.

 

Wykonywane przez nas badania podlegają okresowej zewnętrznej kontroli laboratoryjnej prowadzonej przez INSTAND (kontrola międzylaboratoryjna). Wiarygodność naszych oznaczeń została potwierdzona wieloma certyfikatami.

 

Kup test

urogin test

WAŻNA PORADA

Przed badaniem zachowaj wstrzemięźliwość seksualną przez 48h oraz nie myj narządów płciowych przez 24h.